Marcel Risse
- Yaş
- 36
- Mevki
- Right Midfield
- Uyruk
- Germany
Profil
- Kulüp
- Retired
- Mevki
- Right Midfield · Right Winger, Right-Back
- Yaş
- 36 yaşında · 17 Ara 1989
- Doğum yeri
- Köln, Germany
- Uyruk
- Germany
- Katılım
- 1 Tem 2023
- Altyapı kulüpleri
- TuS Höhenhaus (1993-1996), Bayer 04 Leverkusen (1996-2008)
Piyasa Değeri
–Piyasa değeri
4,5 mil. €En yüksek değer · 19 Haz 2017
Değer geçmişi
| Tarih | Kulüp | Yaş | Piyasa değeri |
|---|---|---|---|
| 1 Tem 2023 | Retired | 33 | – |
| 30 Mar 2023 | FC Viktoria Köln | 33 | 300 bin € |
| 8 Ara 2022 | FC Viktoria Köln | 32 | 350 bin € |
| 1 Haz 2022 | FC Viktoria Köln | 32 | 450 bin € |
| 30 Ara 2021 | FC Viktoria Köln | 32 | 500 bin € |
| 14 Haz 2021 | FC Viktoria Köln | 31 | 500 bin € |
| 20 Oca 2021 | FC Viktoria Köln | 31 | 600 bin € |
| 11 Kas 2020 | FC Viktoria Köln | 30 | 600 bin € |
| 11 Eyl 2020 | FC Viktoria Köln | 30 | 700 bin € |
| 8 Nis 2020 | 1.FC Köln | 30 | 1,2 mil. € |
| 17 Ara 2019 | 1.FC Köln | 30 | 1,5 mil. € |
| 12 Haz 2019 | 1.FC Köln | 29 | 1,5 mil. € |
| 8 Oca 2019 | 1.FC Köln | 29 | 2 mil. € |
| 5 Haz 2018 | 1.FC Köln | 28 | 2 mil. € |
| 28 Ara 2017 | 1.FC Köln | 28 | 3 mil. € |
| 19 Haz 2017 | 1.FC Köln | 27 | 4,5 mil. € |
| 7 Şub 2017 | 1.FC Köln | 27 | 4,5 mil. € |
| 22 Tem 2016 | 1.FC Köln | 26 | 3,5 mil. € |
| 15 Şub 2016 | 1.FC Köln | 26 | 3,5 mil. € |
| 1 Tem 2015 | 1.FC Köln | 25 | 3,5 mil. € |
| 4 Şub 2015 | 1.FC Köln | 25 | 2 mil. € |
| 30 Haz 2014 | 1.FC Köln | 24 | 2 mil. € |
| 20 Oca 2014 | 1.FC Köln | 24 | 1,5 mil. € |
| 14 Eki 2013 | 1.FC Köln | 23 | 1,5 mil. € |
| 30 Haz 2013 | 1.FSV Mainz 05 | 23 | 1,2 mil. € |
| 13 Oca 2013 | 1.FSV Mainz 05 | 23 | 2 mil. € |
| 29 Haz 2012 | 1.FSV Mainz 05 | 22 | 2,25 mil. € |
| 23 Oca 2012 | 1.FSV Mainz 05 | 22 | 2,5 mil. € |
| 18 Eki 2011 | 1.FSV Mainz 05 | 21 | 2,5 mil. € |
| 30 Ağu 2011 | 1.FSV Mainz 05 | 21 | 2 mil. € |
| 29 Haz 2011 | 1.FSV Mainz 05 | 21 | 1,75 mil. € |
| 18 Mar 2011 | 1.FSV Mainz 05 | 21 | 1,75 mil. € |
| 12 Oca 2011 | 1.FSV Mainz 05 | 21 | 1 mil. € |
| 13 Haz 2010 | 1.FC Nuremberg | 20 | 1 mil. € |
| 9 Kas 2009 | 1.FC Nuremberg | 19 | 600 bin € |
| 10 Haz 2009 | 1.FC Nuremberg | 19 | 400 bin € |
| 17 Tem 2008 | Bayer 04 Leverkusen | 18 | 150 bin € |
| 13 May 2008 | Bayer 04 Leverkusen U19 | 18 | 50 bin € |
Transferler
-
–Piyasa değeri 300 bin €
-
–Piyasa değeri 500 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2023 · 357 gün kaldı
-
Kiralık dönüşüPiyasa değeri 500 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2022
-
KiralıkPiyasa değeri 1,2 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2021 · 681 gün kaldı
-
700 bin €Piyasa değeri 1,2 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2022 · 364 gün kaldı
-
800 bin €Piyasa değeri 1,75 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2014 · 365 gün kaldı
-
Kiralık dönüşüPiyasa değeri 1,75 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2012
-
KiralıkPiyasa değeri 1 mil. € Sözleşme bitişi 29 Haz 2011 · 675 gün kaldı
-
Kiralık dönüşüPiyasa değeri 1 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2012
-
KiralıkPiyasa değeri 150 bin € Sözleşme bitişi 29 Haz 2010 · 1276 gün kaldı
-
–Piyasa değeri 50 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2012
-
– Sözleşme bitişi 30 Haz 2008
-
– Sözleşme bitişi 30 Haz 2006
-
Bedelsiz
İstatistikler
| Sezon | Turnuva | Maç | Gol | Asist |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | Landespokal Mittelrhein | 3 | 0 | 0 |
| 2022 | 3. Liga | 26 | 3 | 2 |
| 2022 | DFB-Pokal | 1 | 0 | 0 |
| 2021 | Landespokal Mittelrhein | 1 | 2 | 0 |
| 2021 | 3. Liga | 34 | 3 | 7 |
| 2021 | DFB-Pokal | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | Landespokal Mittelrhein | 2 | 0 | 0 |
| 2020 | 3. Liga | 29 | 4 | 6 |
| 2019 | Bundesliga | 6 | 0 | 2 |
| 2019 | DFB-Pokal | 1 | 0 | 0 |
| 2018 | 2. Bundesliga | 21 | 1 | 6 |
| 2018 | DFB-Pokal | 2 | 1 | 1 |
| 2017 | Bundesliga | 16 | 1 | 3 |
| 2017 | DFB-Pokal | 1 | 0 | 0 |
| 2017 | UEFA Europa League | 1 | 0 | 0 |
| 2016 | Bundesliga | 13 | 2 | 4 |
| 2016 | DFB-Pokal | 2 | 2 | 1 |
| 2015 | Bundesliga | 33 | 3 | 7 |
| 2015 | DFB-Pokal | 2 | 0 | 0 |
| 2014 | Bundesliga | 29 | 5 | 4 |
| 2014 | DFB-Pokal | 2 | 0 | 0 |
| 2013 | 2. Bundesliga | 31 | 9 | 4 |
| 2013 | DFB-Pokal | 3 | 2 | 0 |
| 2012 | Bundesliga | 21 | 1 | 1 |
| 2012 | Regionalliga Südwest | 2 | 0 | 1 |
| 2012 | DFB-Pokal | 2 | 0 | 0 |
| 2011 | Bundesliga | 10 | 1 | 4 |
| 2011 | DFB-Pokal | 2 | 0 | 0 |
| 2011 | UEFA Europa League Qualifying | 2 | 1 | 0 |
| 2010 | Bundesliga | 25 | 2 | 5 |
| 2010 | DFB-Pokal | 1 | 0 | 1 |
| 2010 | Regionalliga West (- 11/12) | 1 | 0 | 0 |
| 2010 | Bundesliga | 0 | 0 | 0 |
| 2010 | UEFA Europa League Qualifying | 0 | 0 | 0 |
| 2010 | DFB-Pokal | 0 | 0 | 0 |
| 2009 | Bundesliga Playoffs | 2 | 0 | 1 |
| 2009 | Bundesliga | 20 | 0 | 6 |
| 2009 | DFB-Pokal | 1 | 0 | 0 |
| 2008 | Bundesliga Playoffs | 1 | 0 | 0 |
| 2008 | 2. Bundesliga | 12 | 0 | 2 |
| 2008 | Bundesliga | 0 | 0 | 0 |
| 2008 | Regionalliga West (- 11/12) | 5 | 1 | 0 |
| 2008 | DFB-Pokal | 0 | 0 | 0 |
| 2007 | A-Junioren Bundesliga West (- 23/24) | 22 | 9 | 0 |
| 2007 | Bundesliga | 3 | 0 | 0 |
| 2007 | DFB-Pokal der Junioren | 4 | 0 | 0 |
| 2007 | UEFA-Cup (- 2009) | 0 | 0 | 0 |
| 2006 | German Under-19 Championship | 3 | 0 | 0 |
| 2006 | A-Junioren Bundesliga West (- 23/24) | 26 | 6 | 0 |
Maçlar
| Tarih | Rakip | Sonuç | Dakika | Gol | Asist |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 Haz 2023 Landespokal Mittelrhein |
@ 1.FC Düren | 2–0 | 27' | ||
| 27 May 2023 3. Liga |
@ 1.FC Saarbrücken | 1–2 | 29' | ||
| 20 May 2023 3. Liga |
VfL Osnabrück | 0–2 | 66' | ||
| 13 May 2023 3. Liga |
@ SpVgg Bayreuth | 4–1 | 17' | ||
| 7 May 2023 3. Liga |
Borussia Dortmund II | 1–1 | 45' | ||
| 29 Nis 2023 3. Liga |
@ FC Erzgebirge Aue | 1–1 | 75' | ||
| 22 Nis 2023 3. Liga |
FC Ingolstadt 04 | 3–1 | 73' | 1 | |
| 17 Nis 2023 3. Liga |
MSV Duisburg | 2–2 | 20' | ||
| 10 Nis 2023 3. Liga |
@ SV 07 Elversberg | 2–3 | 20' | ||
| 1 Nis 2023 3. Liga |
SC Verl | 2–1 | 0' | ||
| 25 Mar 2023 3. Liga |
@ VfB Oldenburg | 3–1 | 20' | 1 | |
| 22 Mar 2023 Landespokal Mittelrhein |
@ Eintracht Hohkeppel | 5–1 | 70' | ||
| 17 Mar 2023 3. Liga |
SV Meppen | 3–1 | 76' | ||
| 14 Mar 2023 3. Liga |
@ Hallescher FC | 2–2 | 80' | ||
| 11 Mar 2023 3. Liga |
FSV Zwickau | 1–1 | 45' | ||
| 4 Mar 2023 3. Liga |
@ TSV 1860 Munich | 1–0 | 78' | ||
| 27 Şub 2023 3. Liga |
SC Freiburg II | 0–3 | 0' | ||
| 22 Şub 2023 Landespokal Mittelrhein |
@ Alemannia Aachen | 1–0 | 74' | ||
| 18 Şub 2023 3. Liga |
@ SG Dynamo Dresden | 1–1 | 1' | ||
| 13 Şub 2023 3. Liga |
Rot-Weiss Essen | 1–0 | 0' | ||
| 4 Şub 2023 3. Liga |
@ SV Wehen Wiesbaden | 1–1 | 19' | ||
| 29 Oca 2023 3. Liga |
SV Waldhof Mannheim | 1–4 | 15' | ||
| 20 Oca 2023 3. Liga |
1.FC Saarbrücken | 0–2 | 0' | ||
| 14 Oca 2023 3. Liga |
@ VfL Osnabrück | 1–3 | 16' | ||
| 19 Kas 2022 Landespokal Mittelrhein |
@ FC Pesch | 3–0 | 0' | ||
| 13 Kas 2022 3. Liga |
SpVgg Bayreuth | 2–1 | 0' | ||
| 8 Kas 2022 3. Liga |
@ Borussia Dortmund II | 2–0 | 0' | ||
| 5 Kas 2022 3. Liga |
FC Erzgebirge Aue | 3–0 | 0' | ||
| 30 Eki 2022 3. Liga |
@ FC Ingolstadt 04 | 3–1 | 16' | ||
| 26 Eki 2022 Landespokal Mittelrhein |
@ FC Hennef 05 | 3–0 | 0' | ||
| 22 Eki 2022 3. Liga |
@ MSV Duisburg | 1–1 | 0' | ||
| 15 Eki 2022 3. Liga |
SV 07 Elversberg | 0–2 | 0' | ||
| 7 Eki 2022 3. Liga |
@ SC Verl | 2–2 | 90' | ||
| 2 Eki 2022 3. Liga |
VfB Oldenburg | 1–2 | 67' | ||
| 17 Eyl 2022 3. Liga |
@ SV Meppen | 2–2 | 0' | ||
| 10 Eyl 2022 3. Liga |
Hallescher FC | 2–2 | 0' | ||
| 4 Eyl 2022 3. Liga |
@ FSV Zwickau | 0–0 | 26' | ||
| 31 Ağu 2022 DFB-Pokal |
FC Bayern Munich | 0–5 | 61' | ||
| 27 Ağu 2022 3. Liga |
TSV 1860 Munich | 1–1 | 76' | 1 | |
| 20 Ağu 2022 3. Liga |
@ SC Freiburg II | 0–1 | 68' | ||
| 13 Ağu 2022 3. Liga |
SG Dynamo Dresden | 2–1 | 84' | ||
| 9 Ağu 2022 3. Liga |
@ Rot-Weiss Essen | 4–1 | 90' | 1 | 1 |
| 6 Ağu 2022 3. Liga |
SV Wehen Wiesbaden | 1–0 | 45' | ||
| 23 Tem 2022 3. Liga |
@ SV Waldhof Mannheim | 1–3 | 0' | ||
| 21 May 2022 Landespokal Mittelrhein |
@ SC Fortuna Köln | 2–0 | 0' | ||
| 14 May 2022 3. Liga |
@ Eintracht Braunschweig | 1–0 | 0' | ||
| 8 May 2022 3. Liga |
1.FC Kaiserslautern | 2–0 | 90' | 2 | |
| 30 Nis 2022 3. Liga |
@ Hallescher FC | 1–1 | 65' | ||
| 25 Nis 2022 3. Liga |
SV Meppen | 1–1 | 90' | ||
| 16 Nis 2022 Landespokal Mittelrhein |
@ 1.FC Spich | 8–0 | 90' | 2 |
Sakatlıklar
| Sezon | Sakatlık | Tarih | Gün | Kaçırdığı maç |
|---|---|---|---|---|
| 22/23 | muscular problems | 14 Eki 2022 – 26 Eki 2022 | 13 | 2 |
| 22/23 | Torn muscle fiber | 4 Eyl 2022 – 19 Eyl 2022 | 16 | 2 |
| 21/22 | infection | 13 May 2022 – 15 May 2022 | 3 | 1 |
| 21/22 | Muscle injury | 10 Kas 2021 – 29 Kas 2021 | 20 | 3 |
| 21/22 | Back problems | 7 Ağu 2021 – 13 Ağu 2021 | 7 | 1 |
| 20/21 | strain | 9 Mar 2021 – 14 Mar 2021 | 6 | 1 |
| 20/21 | Fitness | 1 Oca 2021 – 10 Oca 2021 | 10 | 1 |
| 20/21 | Corona virus | 17 Ara 2020 – 31 Ara 2020 | 15 | 1 |
| 20/21 | Torn muscle fiber in the adductor area | 11 Eki 2020 – 1 Kas 2020 | 22 | 4 |
| 19/20 | Knee problems | 20 May 2020 – 18 Ağu 2020 | 91 | 8 |
| 19/20 | Hamstring injury | 15 Ara 2019 – 13 Oca 2020 | 30 | 2 |
| 19/20 | Adductor pain | 23 Ağu 2019 – 2 Eyl 2019 | 11 | 2 |
| 19/20 | Hamstring injury | 30 Tem 2019 – 14 Ağu 2019 | 16 | 1 |
| 17/18 | Fitness | 11 Oca 2018 – 8 Şub 2018 | 29 | 4 |
| 17/18 | Meniscus injury | 9 Kas 2017 – 8 Oca 2018 | 61 | 9 |
Cezalar ve diğer yoklar
| Sezon | Neden | Tarih | Kaçırdığı maç |
|---|---|---|---|
| 22/23 | special leave | 22 Tem 2022 – 24 Tem 2022 | 1 |
| 15/16 | Yellow card suspension | 15 Şub 2016 – 22 Şub 2016 | 1 |
Başarılar
- 2×
Promotion to 1st league
13/14 1.FC Köln, 08/09 1.FC Nuremberg
- 2×
- 1×
German Under-19 Bundesliga champion
06/07 Bayer 04 Leverkusen U19
- 1×
European Under-19 participant
2009 Germany U19
- 1×
German Under-19 cup winner
07/08 Bayer 04 Leverkusen U19
- 3×
Middle Rhine Cup winner
22/23 FC Viktoria Köln, 21/22 FC Viktoria Köln, 20/21 FC Viktoria Köln
- 1×
German Under-19 Bundesliga West champion
06/07 Bayer 04 Leverkusen U19
- 1×
European Under-19 champion
2008 Germany U19
- 1×
Uefa Cup participant
07/08 Bayer 04 Leverkusen
- 1×
Europa League participant
17/18 1.FC Köln
Milli Takım
| Milli takım | Maç | Gol | İlk maç |
|---|---|---|---|
| Germany U20 | 4 | 1 | 8 Eki 2008 |
| Germany U19 | 12 | 5 | 21 Oca 2008 |
Veri kaynağı: Transfermarkt
































