Fodé Koita
- Piyasa değeri
- 50 bin €
- Yaş
- 36
- Mevki
- Centre-Forward
- Boy
- 1,86 m
- Ayak
- right
- Forma
- #55
- Uyruk
- Guinea
Profil
- Kulüp
- Ümraniyespor
- Mevki
- Centre-Forward · Right Winger, Left Winger
- Yaş
- 36 yaşında · 21 Eki 1990
- Doğum yeri
- Antony, France
- Uyruk
- Guinea, France
- Boy
- 1,86 m
- Ayak
- right
- Forma
- #55
- Katılım
- 31 Ağu 2026
- Sözleşme bitişi
- 30 Haz 2027
- Menajer
- Kalkan Sports Management
- Altyapı kulüpleri
- Montpellier HSC (2006-06/2008)
Piyasa Değeri
50 bin €Piyasa değeri
1,2 mil. €En yüksek değer · 23 Ara 2020
Değer geçmişi
| Tarih | Kulüp | Yaş | Piyasa değeri |
|---|---|---|---|
| 1 Haz 2026 | Igdir FK | 35 | 50 bin € |
| 29 Ara 2025 | Igdir FK | 35 | 50 bin € |
| 18 Haz 2025 | Sivasspor | 34 | 50 bin € |
| 20 Mar 2025 | Sivasspor | 34 | 75 bin € |
| 23 Ara 2024 | Sivasspor | 34 | 100 bin € |
| 4 Eki 2024 | Sivasspor | 33 | 100 bin € |
| 31 May 2024 | Sivasspor | 33 | 150 bin € |
| 15 Mar 2024 | Sivasspor | 33 | 100 bin € |
| 21 Ara 2023 | Sivasspor | 33 | 100 bin € |
| 27 Eyl 2023 | Sivasspor | 32 | 100 bin € |
| 8 Haz 2023 | Kasimpasa | 32 | 125 bin € |
| 14 Mar 2023 | Kasimpasa | 32 | 125 bin € |
| 27 Eki 2022 | Kasimpasa | 32 | 200 bin € |
| 1 Haz 2022 | Trabzonspor | 31 | 300 bin € |
| 31 Mar 2022 | Trabzonspor | 31 | 400 bin € |
| 4 Oca 2022 | Trabzonspor | 31 | 500 bin € |
| 12 Eki 2021 | Trabzonspor | 30 | 500 bin € |
| 21 May 2021 | Kasimpasa | 30 | 600 bin € |
| 16 Mar 2021 | Kasimpasa | 30 | 700 bin € |
| 23 Ara 2020 | Kasimpasa | 30 | 1,2 mil. € |
| 4 Ağu 2020 | Kasimpasa | 29 | 850 bin € |
| 8 Nis 2020 | Kasimpasa | 29 | 475 bin € |
| 3 Oca 2020 | Kasimpasa | 29 | 600 bin € |
| 4 Haz 2019 | Kasimpasa | 28 | 300 bin € |
| 4 Oca 2019 | Kasimpasa | 28 | 250 bin € |
| 29 May 2018 | Kasimpasa | 27 | 350 bin € |
| 12 Şub 2018 | Kasimpasa | 27 | 350 bin € |
| 9 Haz 2017 | Kasimpasa | 26 | 600 bin € |
| 10 Oca 2017 | Kasimpasa | 26 | 600 bin € |
| 15 Tem 2016 | Kasimpasa | 25 | 700 bin € |
| 7 Nis 2016 | Kasimpasa | 25 | 800 bin € |
| 6 Haz 2015 | SM Caen | 24 | 1 mil. € |
| 14 Oca 2015 | SM Caen | 24 | 800 bin € |
| 3 Ağu 2014 | SM Caen | 23 | 500 bin € |
| 13 Oca 2014 | SM Caen | 23 | 450 bin € |
| 30 May 2013 | Le Havre AC | 22 | 300 bin € |
| 4 Oca 2013 | Le Havre AC | 22 | 500 bin € |
| 1 Haz 2012 | RC Lens | 21 | 500 bin € |
| 24 Ara 2011 | Montpellier HSC | 21 | 450 bin € |
| 24 May 2011 | Montpellier HSC | 20 | 300 bin € |
| 18 May 2010 | Montpellier HSC | 19 | 200 bin € |
| 3 Ağu 2008 | Montpellier HSC B | 17 | 50 bin € |
Transferler
-
BedelsizPiyasa değeri 50 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2027
-
BedelsizPiyasa değeri 50 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2026
-
BedelsizPiyasa değeri 125 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2025 · 289 gün kaldı
-
Kiralık dönüşüPiyasa değeri 125 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2024
-
KiralıkPiyasa değeri 300 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2023 · 661 gün kaldı
-
BedelsizPiyasa değeri 600 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2024
-
320 bin €Piyasa değeri 1 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2021 · 519 gün kaldı
-
BedelsizPiyasa değeri 1 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2017
-
BedelsizPiyasa değeri 300 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2015 · 303 gün kaldı
-
Kiralık dönüşüPiyasa değeri 300 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2014
-
KiralıkPiyasa değeri 500 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2013 · 668 gün kaldı
-
Kiralık dönüşüPiyasa değeri 500 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2014
-
KiralıkPiyasa değeri 450 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2012 · 882 gün kaldı
-
–Piyasa değeri 50 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2014
-
–
-
–
İstatistikler
| Sezon | Turnuva | Maç | Gol | Asist |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1.Lig | 5 | 0 | 0 |
| 2026 | Türkiye Kupasi | 0 | 0 | 0 |
| 2025 | 1.Lig | 27 | 7 | 0 |
| 2025 | Türkiye Kupasi | 3 | 1 | 1 |
| 2024 | Süper Lig | 25 | 5 | 2 |
| 2024 | Türkiye Kupasi | 1 | 0 | 0 |
| 2023 | Süper Lig | 25 | 8 | 0 |
| 2023 | Türkiye Kupasi | 2 | 1 | 0 |
| 2023 | Süper Lig | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | Süper Lig | 14 | 3 | 1 |
| 2022 | Türkiye Kupasi | 1 | 0 | 0 |
| 2022 | Süper Lig | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | UEFA Champions League Qualifying | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | TFF Süper Kupa | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | Süper Lig | 18 | 0 | 1 |
| 2021 | Türkiye Kupasi | 2 | 1 | 0 |
| 2021 | UEFA Conference League Qualifying | 1 | 0 | 0 |
| 2020 | Süper Lig | 13 | 4 | 0 |
| 2020 | Türkiye Kupasi | 0 | 0 | 0 |
| 2019 | Süper Lig | 24 | 12 | 5 |
| 2019 | Türkiye Kupasi | 1 | 0 | 0 |
| 2018 | Süper Lig | 25 | 5 | 2 |
| 2018 | Türkiye Kupasi | 6 | 2 | 1 |
| 2017 | Süper Lig | 7 | 1 | 1 |
| 2017 | Türkiye Kupasi | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | Süper Lig | 20 | 4 | 1 |
| 2016 | Türkiye Kupasi | 5 | 2 | 0 |
| 2015 | Süper Lig | 11 | 1 | 1 |
| 2015 | Championship | 14 | 0 | 2 |
| 2015 | FA Cup | 0 | 0 | 0 |
| 2015 | EFL Cup | 1 | 0 | 0 |
| 2014 | Ligue 1 | 29 | 3 | 2 |
| 2014 | Coupe de France | 1 | 0 | 0 |
| 2014 | Coupe de la Ligue | 0 | 0 | 0 |
| 2013 | Ligue 2 | 31 | 4 | 1 |
| 2013 | Coupe de France | 4 | 3 | 0 |
| 2013 | Championnat National 2 - Groupe A | 1 | 2 | 0 |
| 2013 | Championnat National 2 - Groupe F | 1 | 0 | 0 |
| 2013 | Ligue 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2012 | Ligue 2 | 22 | 3 | 1 |
| 2012 | Championnat National 2 - Groupe D (-2024) | 2 | 0 | 0 |
| 2012 | Coupe de France | 2 | 1 | 0 |
| 2012 | Ligue 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2012 | Trophée des Champions | 0 | 0 | 0 |
| 2011 | Ligue 2 | 17 | 3 | 1 |
| 2011 | Ligue 1 | 4 | 0 | 0 |
| 2011 | Coupe de France | 2 | 0 | 0 |
| 2011 | Coupe de la Ligue | 1 | 0 | 0 |
| 2010 | Ligue 1 | 5 | 0 | 1 |
| 2010 | Coupe de la Ligue | 3 | 1 | 0 |
| 2010 | Coupe de France | 0 | 0 | 0 |
| 2010 | UEFA Europa League Qualifying | 0 | 0 | 0 |
| 2009 | Ligue 1 | 6 | 0 | 0 |
| 2009 | Coupe de France | 0 | 0 | 0 |
| 2009 | Coupe de la Ligue | 1 | 0 | 0 |
| 2008 | Championnat National 1 - Groupe B | 0 | 0 | 0 |
| 2008 | Ligue 2 | 1 | 0 | 0 |
Maçlar
| Tarih | Rakip | Sonuç | Dakika | Gol | Asist |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 Kas 2026 1.Lig |
@ Bodrum FK | 1–1 | 0' | ||
| 28 Eki 2026 Türkiye Kupasi |
Kücükcekmece Sinop Spor | 2–1 | 0' | ||
| 24 Eki 2026 1.Lig |
Sivasspor | 4–0 | 0' | ||
| 18 Eki 2026 1.Lig |
@ Van Spor FK | 2–0 | 61' | ||
| 14 Eki 2026 1.Lig |
Boluspor | 0–0 | 12' | ||
| 9 Eki 2026 1.Lig |
Sariyer | 1–1 | 12' | ||
| 18 Eyl 2026 1.Lig |
@ Bandirma Spor | 1–0 | 1' | ||
| 12 Eyl 2026 1.Lig |
Antalyaspor | 1–2 | 17' | ||
| 5 Eyl 2026 1.Lig |
@ Pendikspor | 0–1 | 0' | ||
| 1 Eyl 2026 1.Lig |
Muglaspor | 0–1 | 0' | ||
| 2 May 2026 1.Lig |
Amed SK | 3–3 | 0' | ||
| 26 Nis 2026 1.Lig |
@ Sivasspor | 1–2 | 0' | ||
| 19 Nis 2026 1.Lig |
Pendikspor | 1–1 | 45' | ||
| 12 Nis 2026 1.Lig |
@ Adana Demirspor | 6–1 | 27' | 1 | |
| 8 Nis 2026 1.Lig |
Ankara Keciörengücü | 0–1 | 59' | ||
| 4 Nis 2026 1.Lig |
@ Erzurumspor FK | 1–2 | 90' | ||
| 22 Mar 2026 1.Lig |
Corum FK | 0–2 | 90' | ||
| 16 Mar 2026 1.Lig |
@ Bandirma Spor | 0–0 | 21' | ||
| 12 Mar 2026 1.Lig |
Bodrum FK | 2–3 | 20' | ||
| 8 Mar 2026 1.Lig |
@ Boluspor | 0–2 | 63' | ||
| 5 Mar 2026 Türkiye Kupasi |
@ Bodrum FK | 0–0 | 0' | ||
| 27 Şub 2026 1.Lig |
@ Istanbulspor | 2–1 | 78' | 1 | |
| 21 Şub 2026 1.Lig |
Esenler Erokspor | 0–3 | 45' | ||
| 17 Şub 2026 1.Lig |
@ Hatayspor | 2–0 | 22' | ||
| 13 Şub 2026 1.Lig |
Ümraniyespor | 1–1 | 17' | ||
| 8 Şub 2026 1.Lig |
@ Serik Spor | 3–1 | 0' | ||
| 3 Şub 2026 Türkiye Kupasi |
Antalyaspor | 6–0 | 0' | ||
| 31 Oca 2026 1.Lig |
Manisa FK | 0–0 | 0' | ||
| 24 Oca 2026 1.Lig |
@ Van Spor FK | 0–3 | 0' | ||
| 19 Oca 2026 1.Lig |
Sakaryaspor | 1–0 | 0' | ||
| 15 Oca 2026 Türkiye Kupasi |
@ Eyüpspor | 1–2 | 27' | ||
| 11 Oca 2026 1.Lig |
@ Sariyer | 0–1 | 18' | ||
| 28 Ara 2025 1.Lig |
@ Amed SK | 0–3 | 26' | ||
| 24 Ara 2025 Türkiye Kupasi |
Aliaga FK | 2–2 | 87' | 1 | |
| 20 Ara 2025 1.Lig |
Sivasspor | 1–1 | 35' | ||
| 14 Ara 2025 1.Lig |
@ Pendikspor | 1–1 | 20' | ||
| 7 Ara 2025 1.Lig |
Adana Demirspor | 4–1 | 16' | ||
| 4 Ara 2025 Türkiye Kupasi |
Orduspor 1967 SK | 3–2 | 90' | 1 | |
| 29 Kas 2025 1.Lig |
@ Ankara Keciörengücü | 2–1 | 12' | 1 | |
| 23 Kas 2025 1.Lig |
Erzurumspor FK | 2–1 | 5' | ||
| 9 Kas 2025 1.Lig |
@ Corum FK | 1–3 | 8' | ||
| 3 Kas 2025 1.Lig |
Bandirma Spor | 1–1 | 90' | ||
| 30 Eki 2025 Türkiye Kupasi |
@ 1926 Bulancakspor | 3–1 | 0' | ||
| 26 Eki 2025 1.Lig |
@ Bodrum FK | 0–2 | 90' | ||
| 19 Eki 2025 1.Lig |
Boluspor | 1–1 | 0' | ||
| 5 Eki 2025 1.Lig |
Istanbulspor | 2–1 | 90' | 1 | |
| 27 Eyl 2025 1.Lig |
@ Esenler Erokspor | 3–2 | 72' | 1 | |
| 23 Eyl 2025 1.Lig |
Hatayspor | 4–2 | 34' | 1 | |
| 19 Eyl 2025 1.Lig |
@ Ümraniyespor | 1–0 | 13' | 1 | |
| 14 Eyl 2025 1.Lig |
Serik Spor | 1–2 | 11' |
Sakatlıklar
| Sezon | Sakatlık | Tarih | Gün | Kaçırdığı maç |
|---|---|---|---|---|
| 24/25 | Torn thigh muscle | 24 Mar 2025 – 14 Nis 2025 | 22 | 3 |
| 24/25 | unknown injury | 27 Oca 2025 – 11 Şub 2025 | 16 | 3 |
| 24/25 | influenza | 20 Eyl 2024 – 22 Eyl 2024 | 3 | 1 |
| 24/25 | Fitness | 28 Ağu 2024 – 2 Eyl 2024 | 6 | 1 |
| 23/24 | unknown injury | 12 Şub 2024 – 22 Şub 2024 | 11 | 1 |
| 23/24 | unknown injury | 10 Şub 2024 – 12 Şub 2024 | 3 | 1 |
| 23/24 | unknown injury | 24 Oca 2024 – 3 Şub 2024 | 11 | 2 |
| 23/24 | unknown injury | 11 Kas 2023 – 10 Ara 2023 | 30 | 3 |
| 22/23 | Calf injury | 11 Mar 2023 – 4 Nis 2023 | 25 | 2 |
| 22/23 | unknown injury | 8 Eyl 2022 – 24 Eki 2022 | 47 | 7 |
| 21/22 | Knock | 30 Nis 2022 – 11 May 2022 | 12 | 2 |
| 21/22 | Fitness | 6 Şub 2022 – 14 Şub 2022 | 9 | 2 |
| 21/22 | Knock | 30 Oca 2022 – 6 Şub 2022 | 8 | 1 |
| 21/22 | Corona virus | 18 Oca 2022 – 24 Oca 2022 | 7 | 2 |
| 21/22 | Hamstring injury | 12 Kas 2021 – 25 Kas 2021 | 14 | 1 |
Cezalar ve diğer yoklar
| Sezon | Neden | Tarih | Kaçırdığı maç |
|---|---|---|---|
| 25/26 | Indirect card suspension | 6 Eki 2025 – 20 Eki 2025 | 1 |
| 24/25 | Yellow card suspension | 21 Oca 2025 – 26 Oca 2025 | 1 |
| 24/25 | No eligibility | 1 Tem 2024 – 28 Ağu 2024 | 3 |
| 23/24 | Yellow card suspension | 22 Nis 2024 – 28 Nis 2024 | 1 |
| 23/24 | Red card suspension | 14 Oca 2024 – 22 Oca 2024 | 1 |
| 23/24 | No eligibility | 1 Tem 2023 – 14 Ağu 2023 | 1 |
| 22/23 | Yellow card suspension | 19 Nis 2023 – 24 Nis 2023 | 1 |
| 22/23 | Suspended | 1 Oca 2023 – 2 Şub 2023 | 6 |
| 22/23 | No eligibility | 12 Ağu 2022 – 25 Ağu 2022 | 4 |
| 22/23 | No eligibility | 1 Tem 2022 – 31 Tem 2022 | 1 |
| 22/23 | No eligibility | 1 Tem 2022 – 8 Eyl 2022 | 8 |
| 20/21 | Suspended | 22 Oca 2021 – 7 Mar 2021 | 8 |
| 18/19 | Yellow card suspension | 23 Şub 2019 – 5 Mar 2019 | 1 |
Başarılar
- 1×
French champion
11/12 Montpellier HSC
- 1×
Africa Cup participant
2019 Guinea
- 1×
Turkish champion
21/22 Trabzonspor
Milli Takım
| Milli takım | Maç | Gol | İlk maç |
|---|---|---|---|
| Guinea | 4 | 0 | 11 Haz 2019 |
| France U21 | 2 | 0 | 2 Haz 2011 |
Veri kaynağı: Transfermarkt





























