André André
- Yaş
- 37
- Mevki
- Central Midfield
- Boy
- 1,74 m
- Ayak
- right
- Uyruk
- Portugal
Profil
- Kulüp
- Retired
- Mevki
- Central Midfield · Attacking Midfield
- Yaş
- 37 yaşında · 26 Ağu 1989
- Doğum yeri
- Vila do Conde, Portugal
- Uyruk
- Portugal
- Boy
- 1,74 m
- Ayak
- right
- Katılım
- 1 Tem 2025
Piyasa Değeri
–Piyasa değeri
8,5 mil. €En yüksek değer · 24 Şub 2016
Değer geçmişi
| Tarih | Kulüp | Yaş | Piyasa değeri |
|---|---|---|---|
| 1 Tem 2025 | Retired | 0 | – |
| 23 Haz 2025 | Leixões SC | 35 | 100 bin € |
| 16 Ara 2024 | Leixões SC | 35 | 100 bin € |
| 6 Haz 2024 | Vitória Guimarães SC | 34 | 200 bin € |
| 27 Ara 2023 | Vitória Guimarães SC | 34 | 250 bin € |
| 16 Haz 2023 | Vitória Guimarães SC | 33 | 400 bin € |
| 2 Mar 2023 | Vitória Guimarães SC | 33 | 800 bin € |
| 1 Kas 2022 | Vitória Guimarães SC | 33 | 1,5 mil. € |
| 30 Haz 2022 | Vitória Guimarães SC | 32 | 2 mil. € |
| 27 Ara 2021 | Vitória Guimarães SC | 32 | 2,5 mil. € |
| 21 May 2021 | Vitória Guimarães SC | 31 | 2,5 mil. € |
| 28 Oca 2021 | Vitória Guimarães SC | 31 | 2,8 mil. € |
| 17 Ağu 2020 | Vitória Guimarães SC | 30 | 2,8 mil. € |
| 8 Nis 2020 | Vitória Guimarães SC | 30 | 2,8 mil. € |
| 30 Ara 2019 | Vitória Guimarães SC | 30 | 3,5 mil. € |
| 7 Haz 2019 | Vitória Guimarães SC | 29 | 4 mil. € |
| 11 Oca 2019 | Vitória Guimarães SC | 29 | 5 mil. € |
| 13 Haz 2018 | FC Porto | 28 | 3,5 mil. € |
| 7 Şub 2018 | FC Porto | 28 | 5 mil. € |
| 26 Haz 2017 | FC Porto | 27 | 6,5 mil. € |
| 22 Şub 2017 | FC Porto | 27 | 6,5 mil. € |
| 31 Eki 2016 | FC Porto | 27 | 7 mil. € |
| 29 Tem 2016 | FC Porto | 26 | 8 mil. € |
| 24 Şub 2016 | FC Porto | 26 | 8,5 mil. € |
| 1 Tem 2015 | FC Porto | 25 | 5,5 mil. € |
| 17 Şub 2015 | Vitória Guimarães SC | 25 | 4 mil. € |
| 25 Tem 2014 | Vitória Guimarães SC | 24 | 2,5 mil. € |
| 26 Şub 2014 | Vitória Guimarães SC | 24 | 1,8 mil. € |
| 2 Tem 2013 | Vitória Guimarães SC | 23 | 1,4 mil. € |
| 28 Mar 2013 | Vitória Guimarães SC | 23 | 700 bin € |
| 30 Haz 2011 | Varzim SC | 21 | 150 bin € |
| 15 Ağu 2010 | RC Deportivo Fabril | 20 | – |
| 15 Oca 2010 | Varzim SC | 20 | 200 bin € |
| 6 Eki 2009 | Varzim SC | 20 | 200 bin € |
| 30 Ara 2008 | Varzim SC | 19 | 200 bin € |
| 22 Kas 2008 | Varzim SC | 19 | 50 bin € |
Transferler
-
–
-
BedelsizPiyasa değeri 200 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2026
-
Kiralık dönüşüPiyasa değeri 2 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2024
-
KiralıkPiyasa değeri 2,5 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2022 · 882 gün kaldı
-
BedelsizPiyasa değeri 3,5 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2024 · 361 gün kaldı
-
1,5 mil. €Piyasa değeri 5,5 mil. € Sözleşme bitişi 30 Haz 2019 · 730 gün kaldı
-
BedelsizPiyasa değeri 150 bin € Sözleşme bitişi 30 Haz 2017
-
Kiralık dönüşü Sözleşme bitişi 30 Haz 2012
-
KiralıkPiyasa değeri 200 bin € Sözleşme bitişi 31 Ara 2010 · 730 gün kaldı
-
Bedelsiz Sözleşme bitişi 30 Haz 2012
-
–
-
–
-
–
-
–
-
–
İstatistikler
| Sezon | Turnuva | Maç | Gol | Asist |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | Liga Portugal 2 | 27 | 2 | 3 |
| 2024 | Taça de Portugal | 2 | 1 | 0 |
| 2023 | Liga Portugal | 18 | 0 | 3 |
| 2023 | Taça de Portugal | 1 | 0 | 0 |
| 2023 | Allianz Cup | 1 | 0 | 0 |
| 2023 | UEFA Conference League Qualifying | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | Liga Portugal | 20 | 1 | 0 |
| 2022 | Taça de Portugal | 2 | 1 | 1 |
| 2022 | Allianz Cup | 0 | 0 | 0 |
| 2022 | UEFA Conference League Qualifying | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | Saudi Pro League | 12 | 0 | 1 |
| 2021 | King's Cup | 2 | 0 | 0 |
| 2021 | Liga Portugal | 14 | 1 | 0 |
| 2021 | Taça de Portugal | 1 | 0 | 0 |
| 2021 | Allianz Cup | 4 | 1 | 0 |
| 2020 | Liga Portugal | 32 | 6 | 3 |
| 2020 | Allianz Cup | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | Taça de Portugal | 1 | 0 | 0 |
| 2019 | Liga Portugal | 16 | 4 | 1 |
| 2019 | Allianz Cup | 1 | 0 | 0 |
| 2019 | UEFA Europa League | 0 | 0 | 0 |
| 2019 | Taça de Portugal | 0 | 0 | 0 |
| 2019 | UEFA Europa League Qualifying | 0 | 0 | 0 |
| 2018 | Liga Portugal | 16 | 6 | 2 |
| 2018 | Taça de Portugal | 2 | 0 | 1 |
| 2018 | Allianz Cup | 1 | 0 | 0 |
| 2017 | Liga Portugal | 13 | 0 | 1 |
| 2017 | Taça de Portugal | 4 | 2 | 1 |
| 2017 | UEFA Champions League | 4 | 0 | 0 |
| 2017 | Allianz Cup | 3 | 0 | 0 |
| 2016 | Liga Portugal | 25 | 1 | 4 |
| 2016 | UEFA Champions League | 3 | 0 | 0 |
| 2016 | Allianz Cup | 2 | 0 | 0 |
| 2016 | Taça de Portugal | 1 | 0 | 0 |
| 2016 | UEFA Champions League Qualifying | 2 | 0 | 0 |
| 2015 | Taça de Portugal | 3 | 1 | 0 |
| 2015 | Liga Portugal | 27 | 2 | 5 |
| 2015 | UEFA Europa League | 1 | 0 | 0 |
| 2015 | Allianz Cup | 1 | 0 | 0 |
| 2015 | UEFA Champions League | 5 | 2 | 1 |
| 2014 | Liga Portugal | 31 | 11 | 4 |
| 2014 | Allianz Cup | 1 | 0 | 0 |
| 2014 | Taça de Portugal | 2 | 2 | 0 |
| 2013 | Liga Portugal | 26 | 4 | 2 |
| 2013 | UEFA Europa League | 6 | 1 | 0 |
| 2013 | Allianz Cup | 2 | 0 | 0 |
| 2013 | Taça de Portugal | 2 | 0 | 0 |
| 2013 | Supercup Candido de Oliveira | 1 | 0 | 0 |
| 2012 | Taça de Portugal | 5 | 0 | 0 |
| 2012 | Liga Portugal | 24 | 1 | 0 |
| 2012 | Allianz Cup | 2 | 0 | 0 |
| 2011 | Taça de Portugal | 0 | 0 | 0 |
| 2010 | Liga Portugal 2 | 5 | 0 | 0 |
| 2010 | Taça de Portugal | 0 | 0 | 0 |
| 2010 | Segunda División B - Grupo I (- 20/21) | 3 | 0 | 0 |
| 2009 | Liga Portugal 2 | 24 | 4 | 0 |
| 2009 | Taça de Portugal | 2 | 0 | 0 |
| 2009 | Allianz Cup | 2 | 0 | 0 |
| 2008 | Liga Portugal 2 | 25 | 2 | 0 |
| 2008 | Taça de Portugal | 0 | 0 | 0 |
| 2008 | Allianz Cup | 1 | 0 | 0 |
| 2006 | Liga Portugal 2 | 0 | 0 | 0 |
| 2006 | Taça de Portugal | 0 | 0 | 0 |
Maçlar
| Tarih | Rakip | Sonuç | Dakika | Gol | Asist |
|---|---|---|---|---|---|
| 14 May 2025 Liga Portugal 2 |
CD Feirense | 2–0 | 0' | ||
| 11 May 2025 Liga Portugal 2 |
@ SC União Torreense | 2–3 | 0' | ||
| 4 May 2025 Liga Portugal 2 |
@ CD Mafra | 2–1 | 77' | ||
| 27 Nis 2025 Liga Portugal 2 |
FC Penafiel | 3–1 | 85' | ||
| 18 Nis 2025 Liga Portugal 2 |
@ FC Felgueiras 1932 | 0–4 | 70' | ||
| 12 Nis 2025 Liga Portugal 2 |
Académico Viseu FC | 1–1 | 86' | ||
| 5 Nis 2025 Liga Portugal 2 |
@ CS Marítimo | 1–1 | 17' | ||
| 30 Mar 2025 Liga Portugal 2 |
UD Leiria | 0–1 | 77' | ||
| 16 Mar 2025 Liga Portugal 2 |
@ FC Porto B | 1–0 | 0' | ||
| 10 Mar 2025 Liga Portugal 2 |
CD Tondela | 0–1 | 27' | ||
| 2 Mar 2025 Liga Portugal 2 |
@ Portimonense SAD | 1–2 | 0' | ||
| 23 Şub 2025 Liga Portugal 2 |
FC Alverca | 1–1 | 0' | ||
| 16 Şub 2025 Liga Portugal 2 |
@ FC Vizela | 0–0 | 0' | ||
| 8 Şub 2025 Liga Portugal 2 |
UD Oliveirense | 1–2 | 45' | ||
| 31 Oca 2025 Liga Portugal 2 |
@ FC Paços de Ferreira | 0–0 | 60' | ||
| 25 Oca 2025 Liga Portugal 2 |
GD Chaves | 0–0 | 90' | ||
| 17 Oca 2025 Liga Portugal 2 |
@ SL Benfica B | 0–4 | 55' | ||
| 12 Oca 2025 Liga Portugal 2 |
SC União Torreense | 1–1 | 73' | 1 | |
| 4 Oca 2025 Liga Portugal 2 |
@ CD Feirense | 0–1 | 56' | ||
| 20 Ara 2024 Liga Portugal 2 |
CD Mafra | 2–1 | 54' | ||
| 14 Ara 2024 Liga Portugal 2 |
@ FC Penafiel | 1–3 | 61' | ||
| 7 Ara 2024 Liga Portugal 2 |
FC Felgueiras 1932 | 2–2 | 90' | 1 | |
| 29 Kas 2024 Liga Portugal 2 |
@ Académico Viseu FC | 0–2 | 90' | ||
| 23 Kas 2024 Taça de Portugal |
SC Braga | 0–2 | 84' | ||
| 10 Kas 2024 Liga Portugal 2 |
CS Marítimo | 2–1 | 88' | 1 | |
| 3 Kas 2024 Liga Portugal 2 |
@ UD Leiria | 0–1 | 0' | ||
| 27 Eki 2024 Liga Portugal 2 |
FC Porto B | 3–0 | 84' | ||
| 20 Eki 2024 Taça de Portugal |
CD Alcains | 2–1 | 0' | ||
| 12 Eki 2024 Liga Portugal 2 |
@ CD Tondela | 1–2 | 83' | ||
| 5 Eki 2024 Liga Portugal 2 |
Portimonense SAD | 3–0 | 90' | ||
| 29 Eyl 2024 Liga Portugal 2 |
@ FC Alverca | 1–1 | 90' | ||
| 22 Eyl 2024 Taça de Portugal |
@ Guarda FC | 1–0 | 90' | 1 | |
| 15 Eyl 2024 Liga Portugal 2 |
FC Vizela | 0–1 | 75' | ||
| 31 Ağu 2024 Liga Portugal 2 |
@ UD Oliveirense | 1–0 | 90' | ||
| 24 Ağu 2024 Liga Portugal 2 |
FC Paços de Ferreira | 3–3 | 77' | 2 | |
| 18 Ağu 2024 Liga Portugal 2 |
@ GD Chaves | 0–0 | 62' | ||
| 10 Ağu 2024 Liga Portugal 2 |
SL Benfica B | 2–1 | 21' | ||
| 18 May 2024 Liga Portugal |
@ FC Arouca | 3–1 | 86' | 1 | |
| 11 May 2024 Liga Portugal |
SC Braga | 2–3 | 86' | 2 | |
| 4 May 2024 Liga Portugal |
@ Rio Ave FC | 1–2 | 68' | ||
| 27 Nis 2024 Liga Portugal |
Boavista FC | 1–0 | 74' | ||
| 21 Nis 2024 Liga Portugal |
@ Sporting CP | 0–3 | 59' | ||
| 17 Nis 2024 Taça de Portugal |
@ FC Porto | 1–3 | 21' | ||
| 13 Nis 2024 Liga Portugal |
SC Farense | 1–1 | 45' | ||
| 7 Nis 2024 Liga Portugal |
@ FC Porto | 2–1 | 0' | ||
| 3 Nis 2024 Taça de Portugal |
FC Porto | 0–1 | 0' | ||
| 30 Mar 2024 Liga Portugal |
Moreirense FC | 1–0 | 0' | ||
| 17 Mar 2024 Liga Portugal |
@ GD Chaves | 2–1 | 3' | ||
| 9 Mar 2024 Liga Portugal |
FC Famalicão | 1–0 | 0' | ||
| 2 Mar 2024 Liga Portugal |
@ GD Estoril Praia | 3–1 | 17' |
Sakatlıklar
| Sezon | Sakatlık | Tarih | Gün | Kaçırdığı maç |
|---|---|---|---|---|
| 22/23 | unknown injury | 13 Oca 2023 – 14 Şub 2023 | 33 | 5 |
| 21/22 | Corona virus | 26 Oca 2022 – 2 Şub 2022 | 8 | 0 |
| 21/22 | unknown injury | 9 Kas 2021 – 26 Ara 2021 | 48 | 5 |
| 18/19 | Achilles tendon surgery | 20 Mar 2019 – 8 Oca 2020 | 295 | 40 |
| 18/19 | Broken toe | 29 Oca 2019 – 1 Mar 2019 | 32 | 4 |
| 18/19 | Adductor injury | 24 Ara 2018 – 17 Oca 2019 | 25 | 4 |
| 18/19 | flu | 30 Ağu 2018 – 4 Eyl 2018 | 6 | 1 |
| 17/18 | Ankle injury | 1 Şub 2018 – 12 Şub 2018 | 12 | 3 |
| 17/18 | Ankle sprain | 18 Eyl 2017 – 10 Eki 2017 | 23 | 3 |
| 15/16 | Muscle fatigue | 7 Ara 2015 – 3 Oca 2016 | 28 | 4 |
Cezalar ve diğer yoklar
| Sezon | Neden | Tarih | Kaçırdığı maç |
|---|---|---|---|
| 24/25 | Yellow card suspension | 31 Eki 2024 – 4 Kas 2024 | 1 |
| 22/23 | Yellow card suspension | 27 Mar 2023 – 3 Nis 2023 | 1 |
| 21/22 | Yellow card suspension | 24 Haz 2022 – 28 Haz 2022 | 1 |
| 21/22 | Yellow card suspension | 15 Oca 2022 – 19 Oca 2022 | 1 |
| 20/21 | Yellow card suspension | 6 Şub 2021 – 9 Şub 2021 | 1 |
| 18/19 | Yellow card suspension | 12 Mar 2019 – 18 Mar 2019 | 1 |
| 16/17 | Yellow card suspension | 11 Mar 2017 – 20 Mar 2017 | 1 |
| 15/16 | Yellow card suspension | 7 Mar 2016 – 12 Mar 2016 | 0 |
| 14/15 | Yellow card suspension | 8 Ara 2014 – 14 Ara 2014 | 0 |
Başarılar
- 1×
Portuguese champion
17/18 FC Porto
- 1×
Portuguese cup winner
12/13 Vitória Guimarães SC
- 3×
- 2×
Europa League participant
15/16 FC Porto, 13/14 Vitória Guimarães SC
Milli Takım
| Milli takım | Maç | Gol | İlk maç |
|---|---|---|---|
| Portugal | 4 | 1 | 31 Mar 2015 |
| Portugal U19 | 1 | 0 | 23 Oca 2008 |
Veri kaynağı: Transfermarkt































